19-24 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ
Αγορά Αργύρη | Συνεδριακό Κέντρο
Αγίου Ανδρέου 12, Πάτρα

Κυριακή 19 Ιανουαρίου
17:00 Are you going to school today? Θα πας στο σχολείο σήμερα;
Anupama Srinivasan | 59’ | Ινδία 2019

18.00 Make the economy scream
Άρης Χατζηστεφάνου | 80’ | Ελλάδα 2019

19:30 ΤΕΛΕΤΗ ΕΝΑΡΞΗΣ
20:00 Riders of destiny – Οι αναβάτες του πεπρωμένου
Michael Niermann | 88′ | Γερμανία 2019

21:30 ΤΕΛΕΤΗ ΕΝΑΡΞΗΣ

Δευτέρα 20 Ιανουαρίου
17:00 Happy princes / Ευτυχισμένοι πρίγκηπες
Πάνος Δεληγιάννης | 82’| Ελλάδα, Γερμανία 2018

18.30 Sleeping in ruins / Υπνος στα χαλάσματα
Horen Ghareeb, Hardi Qadir Ibrahim | 68′ | Ιράκ 2019

19.30 Starting with Fragments / Ξεκινώντας με κομμάτια
Omar Shalash, Robert Dobe | 80’ | Γερμανία 2019

21:00 Zero Impunity / Μηδενική ανοχή
Nicolas Blies, Stéphane Hueber-Blies | 93´| Γαλλία 2018

Τρίτη 21 Ιανουαρίου
17:00 Maid in Hell / Υπηρέτρια στην Κόλαση
Søren Klovborg | Mette Heide | 59’ | Δανία 2018

18:00 Nûjîn / Newlife / Νέα Ζωή
Veysi Altay | 44’ | Τουρκία 2019

19:00 Around the Bed of a dying collaborator / Γύρω από το κρεβάτι ενός ετοιμοθάνατου προδότη
Tal Michael, David Ofek | 53’ | Ισραήλ 2019

20:00 Dancing with Monica / Χορεύοντας με τη Μόνικα
Anja Dalhoff | 74’ | Δανία 2017

21:30 Όταν ο Βάγκνερ Συνάντησε τις Ντομάτες/ When Tomatoes Met Wagner
Μαριάννα Οικονόμου | 75′ | Ελλάδα 2019

Τετάρτη 22 Ιανουαρίου
17:00 Strangers/ Ξένοι
Laura Kansy, Oskar Zoche | 75’ | Γερμανία 2019

18.30 Σόπι – μια ημέρα ακόμη / Sopi–One more day
Χρήστος Πυθαράς | 60’ | Ελλάδα 2017

19.30 Zagros / Ζαγκρός
Ariane Lorrain & Shahab Mihandoust | 58’ | Ιράν, Καναδάς 2018

21.00 Wars don’t end / Πόλεμοι δίχως τέλος
Dheeraj Akolkar | 63′ | Νορβηγία 2018

Πέμπτη 23 Ιανουαρίου
17:00 Island of the hungry ghosts / Το νησί των πεινασμένων φαντασμάτων
Gabrielle Brady | 96’ | Γερμανία, Ηνωμένο Βασίλειο, Αυστραλία 2019

18.30 The cold peace, is war really over in Bosnia and Herzegovina?/Ηκρύα ειρήνη – Εχει όντως τελειώσει ο πόλεμος στην Βοσνία – Ερζεγοβίνη;
Marcella Menozzi | 59’ | Ιταλία 2019

19.30 Life is Waiting: Referendum and Resistance in Western Sahara / Η Ζωή Περιμένει: Το Δημοψήφισμα και η Αντίσταση στη Δυτική Σαχάρα.
Iara Lee | 59’ | ΗΠΑ, Δυτική Σαχάρα 2015

20.30 Advocate / Συνήγορος
Rachel Leah Jones & Philippe Bellaiche | 110΄ | Ισραήλ, Καναδάς, Ελβετία 2019

Παρασκευή 24 Ιανουαρίου
17:00 The silence of others / El silencio de otros / Η σιωπή των άλλων
Almudena Carracedo, Robert Bahar | 96’ | Ισπανία 2018

18.30 Hell and Hope / Κόλαση και Ελπίδα
Amish Srivastava | 57’ | ΗΠΑ 2019

19.30 Il Pittore della Tenda / Ο ζωγράφος της Σκηνής
Renato Lisanti | 72’ | Ιταλία 2018

21:00 ΤΕΛΕΤΗ ΛΗΞΗΣ

21:30 SUDAMÉRICA – The Colors of Life / SUDAMÉRICA -Τα Χίλια Χρώματα της Ζωής

Δήμητρα Ζήρου | 105’ | Ελλάδα, Αργεντινή, Βολιβία, Βραζιλία, Χιλή, Κολομβία, Εκουαδόρ, Περού, Ουρουγουάη 2018

(Visited 24 times, 1 visits today)

Ημερομηνία Εκδήλωσης


Ημ. Έναρξη: 19/01/20
Ώρα Έναρξης: 17:00
Ημ. Λήξη: 24/01/20
Ώρα Λήξης: 23:00

η εκδήλωση θα ξεκινήσει σε:

days
0
-62
0
hours
-2
-2
minutes
-5
-2
seconds
-4
-8
Πάτρα